Oleje i płyny do obróbki metali

Płyny obróbkowe dla przemysłu maszynowego dzielimy na 3 grupy: oleje obróbkowe, emulsje i roztwory. Dobieramy indywidualnie do metody obróbki i materiału. Właścicwie stosowane płyny wydłużają żywotność narzędzi, zwiększają równość powierzchni, dokładność obróbki, umożliwiaja kontrolę powstawania wiórów.

Dodatkowo, chłodziwa proponowane przez nas objęte są stałym serwisem technicznym i monitoringiem mającym na celu optymalizację kosztów związanych z użytkowaniem chłodziw. Służymy także fachowym doradztwem w zakresie prawidłowej eksploatacji płynów obróbkowych.

Oleje obróbcze wodorozcieńczalne/ emulgujące

W skład tej grupy wchodzą syntetyczne płyny niezawierające olejów, emulsje na bazie oleju mineralnego doskonale sprawdzające się podczas bardziej wymagających procesów obróbki aluminium i trudnych do obróbki materiałów, takich jak tytan, inconel, czy stal dupleksowa, oraz syntetyczne płyny niezawierające olejów.

zobacz instrukcję stosowania chłodziwa

CIMCOOL seria
Cimstar,
Cimtech I,
Cimperial,
STATOIL seria
Metalway,
Toolway,
NAFTOCHEM seria
Emukol,
Naftocool,

Oleje obróbcze nieemulgujące

Oleje o niskiej lepkości do szlifowania, oraz oleje o wyższej lepkości stosowane do przeciągania i głębokiego nawiercania przy bardzo dużym obciążeniu.

BIONAFT
olej do obróbki
VG 22, 32, 46,
CIMCOOL
seria Milpro,
ORLEN ACP 3, olej SM, Frezol, Sulfrezol,
STATOIL
SteelWay,
BronzeWay,

Oleje do obróbki plastycznej

Są to oleje i środki odparowujące i wodorozcieńczalne stosowane do obróbki plastycznej metali: (stale, miedź, aluminium, mosiądz). Do operacji o różnorodnym stopniu trudności.

CIMCOOL
seria Milform,
STATOIL
seria DrawWay,
ORLEN
Pressol PT,
Pressol B, OP 35,
olej do tłoczenia L,

Oleje do smarowania mgłą olejową

Specjalnie zaprojektowane do stosowania w operacjach wymagających minimalnego smarowania od średniej do ciężkiej obróbki skrawaniem metali żelaznych i większości metali kolorowych. Szczególnie polecamy Cimtech MQL, który stosuje się głównie do toczenia, frezowania, cięcia, narzynania gwintów i operacji wymagających minimalnego smarowania.

CIMCOOL Cimtech MQL,

Płyny konserwujące

Są to produkty na bazie oleju lub rozpuszczalnika do ochrony wewnątrz lub na zewnątrz. Charakteryzują się doskonałymi właściwościami wypierania wody, oraz wysokim poziomem ochrony. Do tej grupy należą również produkty rozpuszczalne w wodzie do ochrony wewnątrz. Produkty te stosuje się w formie kąpieli zanurzeniowych, nakładania pędzlem, natryskiwania.

CIMCOOL
seria Cimguard,
STATOIL
seria CoatWay,
ORLEN
Antykol NQ, 100S,

Środki myjące

To środki przeznaczone do mycia za pomocą urządzeń natryskowych, również pod wysokim ciśnieniem, jak również środki do mycia zanurzeniowego oraz do myjek ultradźwiękowych.

CIMCOOL
seria Cimclean,
STATOIL
seria CleanWay,

Obróbka elektroiskrowa

Do tej grupy należą produkty przeznaczone do obróbki metodą elektroerozyjną elementów o złożonych kształtach geometrycznych wykonanych z materiałów zarówno trudno jak i łatwo skrawalnych.

STATOIL SPARKWAY 70,
ORLEN OIL EDR 3,

Dodatki do chłodziw

zbijające pianę,
stablizujące pH,
biocydy,
poprawiające właściwości deemulgujące,
inhibitory korozji,

Firma

 • Bionaft sp. z o.o.
  sp. komandytowa

  Pietrzykowice
  ul. Fabryczna 15
  55-080 Kąty Wrocławskie

  tel. 71 316 18 54
  fax 71 316 18 55
  GSM 781 909 006
  GSM 695 373 750
 • biuro@bionaft.com.pl

Mapa Google

Polityka prywatności

 • Kopiowanie dokumentów strony internetowej firmy Bionaft tylko za zgodą firmy.