Oleje przemysłowe

W ramach współpracy zapewniamy analizy i monitoring olejów w eksploatacji.

Oleje hydrauliczne

Oleje hydrauliczne używane są jako medium robocze w napędach hydraulicznych i układach tłumiących. Ponieważ są medium nieściśliwym, można je sprężyć do ogromnego ciśnienia i uzyskać bardzo dużą siłę w małym napędzie. Jednocześnie olej smaruje elementy metalowe, co zmniejsza ich zużycie. Istnieje ogromna gama olejów hydraulicznych. Wynika to z bardzo szerokiego zakresu temperatur i ciśnień, w jakich pracują te ciecze. Najpopularniejsze w hydraulice są oleje mineralne, jednak czasami wykorzystuje się oleje syntetyczne. Przykładem zastosowań olejów hydraulicznych są siłowniki hydrauliczne, olejowe amortyzatory,układy hamulcowe.

Oleje przekładniowe

Przeznaczone są do smarowania wysokoobciążonych mechanicznych przekładni urządzeń przemysłowych, przenoszących często obciążenia uderzeniowe, np. urządzeń walcowniczych w hutnictwie, maszyn budowlanych, w obrabiarkach, w przekładniach turbin parowych i gazowych, w maszynach stosowanych w przemyśle papierniczym oraz w innych urządzeniach, wymagających użycia olejów o zwiększonej wytrzymałości warstwy smarnej na obciążenie (oleje zawierają dodatki EP - Extreme Pressure), dobrej stabilności termooksydacyjnej przy zastosowaniu w wyższych temperaturach i dobrych właściwościach przeciwkorozyjnych względem żelaza i metali nieżelaznych) oraz deemulgujących. Oleje przekładniowe gwarantują ochronę przekładni przemysłowych przed mikropitingiem.

Oleje sprężarkowe

W ofercie posiadamy oleje sprężarkowe o doskonałej stabilności, przeznaczone do sprężarek rotacyjnych, tłokowych, oraz oleje do sprężarek śrubowych. Możemy podzielić je na oleje przeznaczone do smarowania sprężarek powietrza (w tym również pomp próżniowych), sprężarek gazów węglowodorowych, a także do sprężarek chłodniczych (sprężarki stacjonarne, mobilne, klimatyzacyjne).

Oleje turbinowe

Oleje turbinowe wykorzystywane są do smarowania i chłodzenia łożysk turbin parowych, gazowych i wodnych. Zaprojektowane, aby zapewnić niezawodne działanie i ochronę. Skutecznie chronią przed korozją, doskonale oddzielają wodę i wydzielają powietrze.

SHELL Turbo T 32, T 46, T 68, T 100, CC 32,
ORLEN Turbinex TU, TG,
LOTOS Remiz TG SUPER 32-46, T 30,
MOBIL DTE 800,
STATOIL TurbWay SE GT, SE GT LV, 32,

Oleje transformatorowe

Zaawansowane oleje elektroizolacyjne. Wykazują bardzo wysoką stabilność oksydacyjną, doskonałe właściwości dielektryczne oraz niskotemperaturowe. Przeznaczone do stosowania we wszystkich typach transformatorów, przełączników, aparatury rozdzielczej i innych urządzeniach elektrycznych.

SHELL DIALA S2 ZU-I DRIED NGT, S4 ZX-I, Naturelle Transformer Oil S4 I,
ORLEN Oil Trafo EN,
STATOIL VoltWay N8X,

Oleje do prowadnic

Oleje do smarowania poziomych i pionowych prowadnic ślizgowych nowoczesnych obrabiarek. Zapobiegają powstawaniu zjawiska typu "stick-slip" i zapewniają szybkie oddzielenie od emulsji do obróbki skrawaniem. Można je stosować jako oleje obiegowe do smarowania układu hydraulicznego, gdy jest on połączony z innym układem smarowania maszyny.

SHELL Tonna,
ORLEN Veleol RC,
LOTOS olej RC,
MOBIL Vactra Oil,
STATOIL GlideWay,

Oleje do hartowania

Oleje do hartowania przeznaczone są do obróbki cieplnej elementów z żeliwa i stali, dla których dopuszcza się małe deformacje geometryczne przy wymaganej odpowiedniej szybkości chłodzenia.

ORLEN Olej OH, Hartex,
LOTOS Hartmil,
STATOIL Quench,

Oleje obiegowe

Wielozadaniowe oleje z dodatkami deemulgującymi, antykorozyjnymi, przeciwzużyciowymi i antyutleniaczami, stosowane do smarowania wrzecion, układów obiegowych, łożysk tocznych i ślizgowych, lekko obciążonych przekładni zamkniętych oraz układów hydraulicznych.

SHELL
Morlina S4 B 220, S2 BL 5,
Morlina S2 BL 10, S2 B 100,
ORLEN NP 100,
LOTOS
Transmil CLP PM 220,
MOBIL Velocite,
STATOIL
LubeWay,

Oleje do urządzeń pneumatycznych

Przeznaczone do wszystkich typów pneumatycznych maszyn udarowych. Zaprojektowane by utrzymać silny film smarny, a tym samym zapewnić optymalne smarowanie w obciążonych maszynach wiertniczych oraz tworzyć doskonałą mgiełkę w urządzeniach pneumatycznych.

SHELL Air Tool Oil,
S2 A 32, S2 A 100,
ORLEN Pneumatic VG 32,
LOTOS olej PNE,
MOBIL Almo,
STATOIL
RockWay EP, Anti Ice, U,

Oleje grzewcze

Oleje grzewcze przeznaczone do stosowania jako nośnik ciepła w urządzeniach i instalacjach grzewczych. Do pracy w temperaturach dochodzących nawet do 300oC - 315oC w systemach zamkniętych, i 275o w systemach otwartych.

SHELL HEAT Transfer OIL S2,
STATOIL ThermWay Oil 30, 110,
LOTOS olej G35, Thermil,
ORLEN Therm,
MOBIL MobiTherm,

Oleje do form

Oleje antyadhezyjne przeciwdziałające przywieraniu masy do powierzchni formy, zapewniają ochronę przed korozją form stalowych i innych. Ułatwiają oddzielanie formy od wyrobu przy zachowaniu braku odkształceń formowanych powierzchni.

ORLEN Konkreton, Formex Q, Ceramol Q,
LOTOS Formil,
STATOIL FormWay,

Oleje białe i procesowe

Białe oleje medyczne spełniające rygorystyczne wymagania dotyczące czystości. Do stosowania w przemyśle: spożywczo-przetwórczym, farmaceutycznym i kosmetycznym oraz wszędzie tam gdzie wymagany jest olej odpowiadający międzynarodowym normom farmaceutycznym (NSF H1) oraz do aplikacji wymagających oleju do bezpośredniego kontaktu z żywnością (NSF 3H).

SHELL Ondina,
ORLEN Unidom,
STATOIL MedicWay 15,

Oleje łańcuchowe

Do smarowania łańcuchów, przenośników i prowadnic pił mechanicznych oraz do smarowania maszyn i urządzeń pracujących nawet w temperaturach do 200oC.

MOBIL PYROLUBE 830,
STATOIL CHAINWAY HT,
ORLEN Iterm 30M,

Oleje do silników przemysłowych zasilanych gazem

Oleje do stacjonarnych silników przemysłowych o niskiej zawartości popiołów.

ORLEN Delgas,
LOTOS Ibis Ngo Extra,
TEXACO Geotex LF 40, MOBIL Pegasus,

Oleje maszynowe

To grupa olejów stosowana głównie do smarowania lekko lub średnio obciążonych części maszyn przemysłowych (łożysk, prowadnic, przekładni mechanicznych, wrzecion itp.), przelotowych lekko obciążonych układów smarowania oraz pomocniczych węzłów tarcia.

SHELL Tonna S3 M 32, M 68, M 220, S2 M 68, M 220,
ORLEN L-AN, L-AN Z,
LOTOS LAN,
STATOIL SpinWay XA,

Firma

 • Bionaft sp. z o.o.
  sp. komandytowa

  Pietrzykowice
  ul. Fabryczna 15
  55-080 Kąty Wrocławskie

  tel. 71 316 18 54
  fax 71 316 18 55
  GSM 781 909 006
  GSM 695 373 750
 • biuro@bionaft.com.pl

Mapa Google

Polityka prywatności

 • Kopiowanie dokumentów strony internetowej firmy Bionaft tylko za zgodą firmy.